Historie Františkových Lázní

Blahodárný vliv minerálních pramenů a slatiny na lidské zdraví v dnešních Františkových Lázních znali a využívali již lidé ve středověku.

První písemné zmínky o těchto minerálních pramenech pocházejí z roku 1502. Místní léčivé prameny a jejich vliv na lidské zdraví začal zkoumat koncem 18. století Dr. Bernhard Adler – lékař z blízkého Chebu. Díky jeho iniciativě byly 27. dubna 1793 dekretem císaře Františka I. založeny lázně nesoucí jméno Františkovy Lázně. Vznikly tak první slatinné lázně na světě.

Samotná výstavba města byla realizována podle projektů abbé Grubera a vedla k jedinečnému architektonickému celku citlivě zasazenému do okolní krajiny. Základní koncepce tohoto návrhu je zachována dodnes – symetrická zástavba s centrální Národní třídou doplněná zelení a rozsáhlými lázeňskými parky. Díky rychlému rozvoji lázeňství se již v roce 1852 Františkovy Lázně staly samostatným městem.

Od roku 1992 jsou Františkovy Lázně Městskou památkovou rezervací.

Jedinečnosti a vzácnosti místních pramenů si byli všichni velice dobře vědomi. A tak již od roku 1866 bylo výnosem č. 1086 stanoveno ochranné pásmo v okolí pramenů.

Jedinečné přírodní zdroje chrání i v současnosti přísná ochranná pásma. V okolí Františkových Lázní jsou navíc chráněné přírodní rezervace, a tak i ovzduší zde je velice čisté. Díky příjemnému prostředí, čistému ovzduší a krásné okolní krajině jsou Františkovy Lázně vyhledávány nejen lidmi se zdravotními problémy, ale stále častěji i návštěvníky, kteří chtějí relaxovat, odpočinout si rehabilitovat a pobývat v hezkém lázeňském prostředí.

Rychlé Kontakty
Pyramida I

Tel: +420 354 401 500

reserve@hotelpyramida.com

Fax: +420 354 543 136

Proč si vybrat nás?

20 let zkušeností

nové technologie (MTT a další)

mluvíme německy

parkování zdarma