Přírodní léčivé zdroje Františkových Lázní

Místní přírodní léčivé zdroje ve Františkových Lázních je možné rozdělit do tří skupin. Jedná se o lázně uhličité, slatinu a lázeňství využívající minerálních pramenů.

Uhličité lázně

Uhličité lázně byly postaveny v místech vyvěrání přírodního oxidu uhličitého. Tento plyn je těžší než vzduch a drží se při zemi. Ve speciálních léčebných prostorech se sedí okolo vývěru a plyn zaplňuje prostor zhruba po lýtka. Oxid uhličitý se vstřebává kůží, zvyšuje její prokrvení a příznivě působí na činnost srdce a ledvin. Plyn se také využívá na speciální gynekologické procedury.

Slatinné koupele

Slatinné koupele a slatinné zábaly využívají vysoké akumulační schopnosti slatiny udržet teplo. Slatina během procedury chladne minimálně a tělo je tak intenzivně, ale pomalu a šetrně prohříváno po delší dobu. Prohřátí organismu způsobuje zvýšené prokrvení tkání, zmenšení bolesti a uvolnění svalového napětí. Mimo regenerační účinky mají slatinné koupele a zábaly také antibakteriální a protizánětlivé účinky.

Františkolázeňská slatina je klasifikována jako sirnoželezitá. Slatina je tmavě hnědé barvy se specifickou vůní. Vznikala po staletí z rákosové slatiny s příměsí ostřice a minerálních vod.

Minerální vody

Silné prameny bohaté na minerály s významnými léčivými účinky, lázeňské služby poskytované na vysoké úrovni a krásné a klidné prostředí celého lázeňského města řadí Františkovy Lázně mezi nejvýznamnější a nejznámější lázeňská města v Evropě.

V Evropě je řada míst, kde vyvěrá ze země minerální voda s léčivými účinky. Zkušenosti s blahodárnými účinky minerálních vod jsou staré tisíce let. Za velký rozmach léčení vodou ať už pitím či koupelemi vděčíme starým Římanům, kteří stáli za založením řady lázeňských měst po celé Evropě.

Karlovarský trojúhelník

Také lázeňství v Čechách má bohatou historii. Podle dochovaných písemných záznamů lázně tzv. Karlovarského trojúhelníku mají velice bohatou a dlouholetou tradici. Karlovy Vary od roku 1347, Františkovy Lázně od roku 1510 a Mariánské Lázně od roku 1618. Místní lidé ale znali a využívali léčivé vody již mnohem dříve.

Minerální vody

Za minerální vody jsou považovány vody s obsahem rozpuštěných látek vyšším než 1g/litr a obsahem oxidu uhličitého přesahujícím také 1g/litr. Za termální vody jsou považovány minerální vody o teplotě vyšší než 25°C.

Průměrná mineralizace františkolázeňského zřídla je 5g/l.

Při současném množství odebírané minerální vody cca 800 l/min. nám vychází, že z podloží jsou každou minutu na povrch vyneseny 4 kg minerálních látek. To je za hodinu 240 kg, za den 5.760 kg a za rok neuvěřitelných 2.102.400 kg minerálních látek.

Silné prameny bohaté na minerály s významnými léčivými účinky, lázeňské služby poskytované na vysoké úrovni a krásné a klidné prostředí celého lázeňského města řadí Františkovy Lázně mezi nejvýznamnější a nejznámější lázeňská města v Evropě.

Pobyt ve Františkových Lázních

Pohostinnost Františkových lázní využívají jak hosté při lázeňských pobytech, tak i návštěvníci moderních hotelů při wellness pobytech.

Ve Františkových Lázních se citlivě prolíná tradiční architektura lázeňského města s množstvím parků s moderními hotely nabízejícími návštěvníkům veškeré pohodlí.

Rychlé Kontakty
Pyramida I

Tel: +420 354 401 500

reserve@hotelpyramida.com

Fax: +420 354 543 136

Proč si vybrat nás?

20 let zkušeností

nové technologie (MTT a další)

mluvíme německy

parkování zdarma