MANUÁLNÍ TERAPIE

Manuální terapie se zabývá diagnostikou a terapeutickou léčbou poruch především páteře a kloubů. Je žádoucí u všech lidí všech generací, kteří mají pohybový systém v nerovnováze. Cílem této techniky je odstranění bloků a odstranění bolesti nápravou kloubů. Manuální terapie je ryze odborná péče o zdraví těla, která se snaží řešit nejen příznaky, ale i příčiny bolestí. MT musí být doporučena (předepsána) lékařem, a vykonává ji kvalifikovaný odborný terapeut, který se detailně vyzná v problematice pohybového ústrojí a má velký cit v rukou. Zabývá se mobilizací kloubů a páteře pomocí manipulačních technik, při kterých dochází k protahování a napravování, uvolňování blokád meziobratlových kloubů a navržení způsobu odstranění chybných pohybových vzorců.

Manuální terapie je založená na práci rukou, které na tělo působí tahy a tlaky různé intenzity. Manuální terapie pracuje na principu obnovení správné funkce pohybové a opěrné soustavy. Provádí se mobilizace jak kloubů a svalů, tak i nervové tkáně, a tím dochází ke snižování napětí. Posunuté nebo rotované obratle v postižené oblasti jsou uváděny na původní místo. Mobilizace je prováděna opakovanými nenásilnými pohyby rukou terapeuta. Manuální terapie dokáže zmírnit bolest, zvýšit rozsah pohybu, zmírnit nebo zcela odstranit zánět měkkých tkání, uvolňuje napětí, usnadňuje pohyb a zlepšuje celkovou funkčnost. Součástí metody jsou i automobilizační cviky, které klient může po instruktáži provádět sám doma.

Manuální terapie je vhodná pro všechny, které trápí bolesti zad a kloubů, svalové křeče, chronické bolesti zad, migrény, bolesti hlavy, sportovce, pacienty po úrazu apod.

Výsledek manuální terapie je znát obvykle již po prvním ošetření, kdy pacient cítí výraznou úlevu. Ke zlepšení obvykle stačí 1-2 ošetření. Bezprostředně po ošetření je doporučován klidový režim.

Kdy může manuální terapie pomoci:

  • Akutní blokace páteře a kloubů
  • Bolesti svalů
  • Bolesti hlavy, migrény
  • Špatné prokrvování končetin
  • Vystřelující bolesti do končetin, přenesené bolesti
  • Točení hlavy a závratě, linnitus
  • A další

Kontraindikace:

  • Těžká osteoporóza
  • nádory kostí

Délka trvání procedury:        30 minut
Cena procedury:        500,- Kč

Rychlé Kontakty
Pyramida I

Tel: +420 354 401 500

reserve@hotelpyramida.com

Fax: +420 354 543 136

Proč si vybrat nás?

20 let zkušeností

nové technologie (MTT a další)

mluvíme německy

parkování zdarma