Parafínový zábal

Fango, parafango, parafínový zábal a jiné formy zábalů např. slatinné.

Jedná se o lokální termoterapii. Smyslem je využít tepla k uvolnění svalových spasmů, které se hlavní měrou podílejí zejména na chronických bolestech krční a bederní páteře.Významnou roli hraje též reflexní segmentový účinek proti bolesti. Procedura je vhodná též při bolesti drobných kloubů na podkladě artrózy, přetížení nebo chronických revmatických změn

Jsou používány různé modifikace. K novějším aplikacím patří například směs parafinu a jemného bahna sopečného původu zvanou parafango. Při tuhnutí parafínu se postupně uvolňuje teplo, které zlepší prokrvení a uvolní bolestivé svalové spasmy. Při starší klasické aplikaci se používá bílý parafín s příměsí parafínového oleje.

Bod tání parafínu je 55°C, teplota se udržuje těsně pod bodem tání. Parafín se na postižené místo nanáší štětcem, nebo při ponoření do speciální nádoby. Doba trvání procedury je cca 15 minut.

Tradiční formy peloidoterapie vycházejí z místních zdrojů zejména známé místní slatiny. Novější formy používají umělých tepelných nosičů nebo parafinu.

Rychlé Kontakty
Pyramida I

Tel: +420 354 401 500

reserve@hotelpyramida.com

Fax: +420 354 543 136

Proč si vybrat nás?

20 let zkušeností

nové technologie (MTT a další)

mluvíme německy

parkování zdarma