Léčivé zábaly

Léčivé zábaly se používají již od pradávna. Na postižené oblasti se nanese v silnější vrstvě gel, obsahující bylinné extrakty, a místo se poté zabalí igelitem, což zvýší tepelný účinek zábalu.

Léčivé zábaly a jejich historie

Přestože se jedná o vnější použití léčivých látek, svým působením ovlivňují vnitřní pochody v těle, prokrvují kůži a v přilehlých oblastech se zlepšuje oběh krve a látkové výměny.

Jak používáme léčivé zábaly?

Na postižené oblasti se nanese v silnější vrstvě gel, obsahující bylinné extrakty, a místo se poté zabalí igelitem, což zvýší tepelný účinek zábalu.

Na co pomáhají léčivé zábaly?

Léčivé zábaly přinášejí úlevu od bolesti, zmírňují záněty a uvolňují svaly. Lze je účinně použít např. v případě, že pacient nemůže podstoupit masáž (např, z důvodu onemocnění křečovými žílami).

Kromě tradičních zábalů (fango, parafín, bahno) nyní nabízíme gelové zábaly:

Zábaly ARTROREGEN
Masážní gel ARTROREGEN obsahuje vysoké množství biologicky aktivních látek, bylinných extraktů a silic. Bylinná kompozice je používaná jako účinná podpora při svalových bolestech, kloubních bolestech a nejrůznějších zhmožděninách. Vykazuje vysokou účinnost při léčbě zánětů, urychluje regeneraci a tlumí bolest po zvýšené námaze. ARTROREGEN-masážní gel má značný chladivý účinek. Používá se i jako osvědčený prostředek k léčbě špatně se hojících ran, bércových vředů, vymknutí a hojení zlomenin.

Zábaly LYMFOREGEN
Masážní gel LYMFOREGEN obsahuje vysoké množství biologicky aktivních látek, bylinných extraktů a silic. Směs bylin stimuluje lymfatický systém, má zesilující účinek na stěny lymfatických cév a zvyšuje jejich pružnost. Pro tyto své vlastnosti se používá zejména jako podpůrný prostředek ke stimulaci lymfatického systému. Urychluje regeneraci po zvýšené fyzické zátěži. Snižuje otoky, vhodný na tzv. těžké nohy. Detoxikuje a čistí pokožku.

Zábaly KAŠTANOVÝ GEL
Masážní KAŠTANOVÝ gel obsahuje velké množství biologicky aktivních látek, které mají velký účinek na posílení cévních stěn. Používá se zejména jako tradiční podpůrný prostředek na křečové žíly, při cévní nedostatečnosti a na hemoroidy. Komplex aktivních látek posiluje cévní stěnu a zvyšuje tonus cév. Přináší okamžitou úlevu od bolesti. Účinná látka AESCIN působí protizánětlivě, proto je KAŠTANOVÝ gel používán i k potírání bolestivých kloubů a svalů. Snižuje otoky.

Kam zajít na léčívé zábaly?

Léčivé zábaly provádí specializovaní terapeuti přímo v našem lázeňském hotelu Pyramida I ve Františkových Lázních.

Doba trvání procedury a cena léčivých zábalů

  • boba trvání procedury je 15-20 minut
  • cena: 250 Kč
Rychlé Kontakty
Pyramida I

Tel: +420 354 401 500

reserve@hotelpyramida.com

Fax: +420 354 543 136

Proč si vybrat nás?

20 let zkušeností

nové technologie (MTT a další)

mluvíme německy

parkování zdarma