MASÁŽ DĚTÍ 1-15 LET

„Doteky lidských rukou nás provázejí od počátku zrození. Mohou konejšit, léčit i uvolňovat. Jsou jedním ze zázračných prostředků lidského dorozumívání, kde není třeba ani těch nejupřímnějších, nejsladších ba dokonce nejintimnějších slov.“

Masáž je pravděpodobně nejstarší způsob uzdravování člověka, jeho tělesné i duševní úrovně.  Totéž platí i o masáži dětí. Tato konkrétní doteková terapie přináší dětem užitek jak po stránce fyzické, tak i emocionální. Celá masáž je smysluplnou sestavou velmi jemného a procítěného masírování dětského tělíčka, které kromě přímého vlivu na svalovou soustavu stimuluje smyslovou vnímavost a navozuje pocit klidu, pohody a bezpečí. Speciální jemné techniky mají prokazatelný vliv na fyzický i psychický přínos pro zdraví dítěte, vedou k lepšímu rozvoji motoriky a psychiky.

Proč masírovat?

Celá masáž ve svém důsledku působí na svalový, oběhový a lymfatický systém, působí i na jednotlivé tlakové body a meridiány, ovlivňuje rovnováhu životní energie a působí preventivně i léčebně na tělo i duši. Doteková terapie pomáhá k sebeuvědomování, dítě se naučí relaxovat, soustředit se a také lépe spolupracovat. Masáž dětí pomáhá stimulovat a zvyšovat imunitu dítěte, pozitivně působí na zdraví také v případě ekzémů, astmatu, častých respiračních chorob, alergií, poruch soustředění, pomáhají zlepšit dyslexii, dysgrafii či dyskalkulii, lehké mozkové dysfunkce a dokonce i některé projevy Downova syndromu a autismu. Fyziologicky se stimuluje a zlepšuje krevní oběh, což má vliv na rozvoj všech tkání a činnost orgánů. V souvislosti s tímto se zlepšuje podpora dýchání, celý organizmus je lépe okysličován, podporuje se rozvoj hrudníku a správné držení těla. Masáž stimuluje pokožku a jednotlivé nervy i jejich zakončení – aktivizuje se větší počet nervů a tím se podporuje i hmat.

V případě školních dětí dochází nezřídka k bolestem zad a páteře z přetížení, někdy také k úzkosti a strachu při začátku školní docházky, u sportujících a hodně vytížených dětí k časté únavě, někdy po dlouhé nemoci se dítě stále nemůže dostat do formy a je dlouhodobě unavené. I v těchto případech může pomoci aromamasáž a vhodnou volnou silic se dá obnovit rovnováha těla i dušičky. Jakékoli cvičení je také vhodné doplnit občasnou masáží pro uvolnění zádového svalstva a páteře.

Velikým významem této techniky je stimulace tvorby myelinu zvyšujícího nervovou vodivost. Masáž ovlivňuje i svalstvo – působíme jak na jeho zpevnění, tak i na uvolnění, podle potřeby. Masáží vyvoláváme i kloubní změny – při doteku v blízkosti kloubů dochází k uvolnění hormonů do organismu a uvolnění pohybového aparátu.

Kontraindikace:

Cukrovka, cysty, pooperační stavy, popáleniny, srdeční onemocnění a hypertenze, nevolnost-zvracení-průjmy, horečka, infekční onemocnění, rakovina, akutní kožní záněty, alergie spojená s vyrážkou
V případě kýly nelze masírovat bříško

Délka procedury: cca 20 minut
Cena procedury: 350,-kč

Rychlé Kontakty
Pyramida I

Tel: +420 354 401 500

reserve@hotelpyramida.com

Fax: +420 354 543 136

Proč si vybrat nás?

20 let zkušeností

nové technologie (MTT a další)

mluvíme německy

parkování zdarma