LÉČBA BOLESTI ZAD

Medicínské centrum pro zdravější záda Pyramida – EXKLUZIVNĚ V ČESKÉ REPUBLICE
Pod záštitou světově uznávaného neurochirurga Dr. Med. Floriana M. Alfena.

Co je Medicínská Tréninková Terapie?

Onemocnění a omezení funkce páteře a jejího svalstva dnes představují jeden z nejčastějších zdravotních problémů. Téměř každý již trpěl bolestmi zad, doprovázené snížením kvality života.

Představujeme Vám metodu MTT, medicínské tréninkové terapie, která znatelně tyto problémy pomáhá řešit.

Medicínská tréninková terapie je metoda fyzikálně-preventivního, léčebného a pooperačního lékařství. Cílem této terapie je posílení hlubokých autochtonních svalů zad, které vede k dlouhodobému odstranění bolestí zad. Úspěch terapie spočívá vždy na dokonalé znalosti vzniku problému. My dnes víme, že za chronickými bolestmi zad stojí ve většině případů oslabená autochtonní muskulatura zad, (M.erector spinae), resp. hluboká vrstva zádového svalstva (M.semispinalis, M.multifidus). Toto svalstvo je primárně zodpovědné za správné držení a stabilitu páteře. Z tohoto důvodu je nasazení terapie MTT tím správným krokem. S pomocí MTT, tedy speciálním a cíleným posilováním atrofovaného svalstva, lze u cca 80% pacientů docílit úplného odstranění bolestí zad a páteře. Také pacienti s chronickými bolestmi zad, kteří jsou již rezistentní vůči jiným způsobům terapie a léčby , mohou vést opět aktivní život, bez omezení bolestmi.

Cíleného posilování atrofovaného svalstva lze docílit nasazením dvou speciálně vyvinutých tréninkových přístrojů (ILE a ICE), které díky zvláštní „fixaci“ umožňují izolovaný posilovací trénink tohoto svalstva. Kromě toho je prováděn doplňkový trénink na přístrojích, aby se zároveň posilovalo i povrchové svalstvo a tím se zabránilo svalovým dysbalancím.

Chcete i Vy zažít nezapomenutelné zážitky?

MTT SE PROVÁDÍ VÝHRADNĚ POD TERAPEUTICKÝM DOHLEDEM

Každý pacient je během diagnostiky i cvičení doprovázen svým „osobním“ terapeutem.

Přestože je možné terapii podstoupit v našem Medicínské centrum pro zdravější záda Pyramida ambulantně, doporučujeme spojit MTT s lázeňským preventivním a léčebným programem pro docílení maximálního účinku terapie.

Přehled pobytů a léčby bolesti zad ZDE

Výhody terapie

Obnovení funkce páteřního svalstva

Cílené posilování pomáhá zabránit degenerativním procesům na páteři

Dlouhodobé zbavení bolesti zad – lze předejít operacím páteře

Léčebné pobyty plné relaxu za skvělé ceny

Neváhejte a vyberte si z dostupných léčebných pobytů již dnes.

POPTÁVKA

Neváhejte a rezervujte si pobyt v Lázeňském hotelu Pyramida.    Menu